Warszawskie wirtualne biuro – dlaczego ta usługa jest opłacalna?

Obecnie ceny najmu powierzchni mieszkalnych oraz tych biurowych jest bardzo wysoka, a szczególnie jeżeli chodzi o duże miasta i bardziej znane dzielnice i lokalizacje. Niekiedy sam czynsz, potrafi przekroczyć zyski niejednej osoby, co oczywiście stanowi zaporową kwotę i wielu przedsiębiorców nie jest w stanie skorzystać z takiego rozwiązania. Niektóre firmy, a zwłaszcza te o ugruntowanej pozycji, stawiają na budowę własnej siedziby, co oprócz dużych kosztów, jest bardzo wygodnym wyjściem. Pozostali, zmuszeni są do poszukiwania tańszych alternatyw. Te stanowią m.in. biura wirtualne oraz serwisowane, których koszt nie jest aż tak wygórowany. Co zatem sprawia, że jest to opłacalne wyjście dla przedsiębiorcy?

Jeśli miejscem funkcjonowania naszej firmy jest Warszawa wirtualne biuro będzie jednym z lepszych rozwiązań, gdyż odnajdziemy tu sporo konkurencyjnych ofert. Małe i średnie firmy oraz freelancerzy, mogą na tym sporo skorzystać, jednocześnie oszczędzając wiele pieniędzy, które warto przeznaczyć na inne cele. To swojego rodzaju outsourcing usług biurowych i księgowych, co znacząco odciąża przedsiębiorce z natłoku codziennych obowiązków. Chociaż nie jest to bardzo popularne rozwiązanie, obserwuje się ostatnimi czasy znaczny wzrost zainteresowania usługami tego typu. Przewiduje się, że na przestrzeni kilku lat będzie z niego korzystać spora liczba nowo powstałych firm. Co sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej stawiają na wirtualne biura?

Przyciągają niskie koszta!

Nie da się ukryć, że jedna z największych zalet biur wirtualnych w Warszawie jest to, że są to usługi, które nie wiążą się z wygórowanym wydatkiem. Należy zdawać sobie sprawę co nasz czeka, kiedy postawimy na tradycyjny wynajem biura. Wysoka cena za czynsz to tylko jedno, dodatkowo spotkamy się z opłatami licznikowymi, wynagrodzeniami dla pracowników oraz inwestycją w wyposażenie i niezbędny do pracy sprzęt. Jeśli jednak dobrze poszukamy, odnajdziemy tanie wirtualne biuro w Warszawie, gdzie wystarczy, że będziemy posiadać na ten cel około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Dzięki temu, na nasze konto spłyną cenne oszczędności, które będziemy mogli przeznaczyć na inne cele, chociażby te związane z rozwojem i poszerzaniem wiedzy.

Adres i nie tylko!

Ważnym o ile nie najważniejszym elementem usługi wirtualnych biur, jest udostępnienie wirtualnego adresu firmy w Warszawie. W związku z tym, możliwe staje się bezproblemowe dokonanie rejestracji działalności, gdyż jak nakazują przepisy, każda firma musi posiadać swoją siedzibę przypisaną do danego adresu. Chociaż zawsze może być to nawet nasz dom lub mieszkanie, ze względów wizerunkowych i efektywności pracy, raczej odchodzi się od takiego rozwiązania.

Sam adres niesie za sobą kolejną korzyść, która być może nie jest zauważalna na pierwszy rzut oka. Otóż chodzi o atrakcyjność i prestiż danej lokalizacji. Jeśli postawimy na nowoczesny budynek w znanej dzielnicy w Warszawie, w oczach potencjalnych klientów, będziemy jawić się jako firma wiarygodna i godna zaufania. Pozwoli nam to rywalizować z doskonale przygotowaną konkurencją i zdobywać swoich własnych, stałych klientów.

Nie zapominajmy o tym, że będziemy mogli skorzystać też z oferty kompleksowej obsługi naszej firmowej korespondencji, co oznacza dla nas sporą oszczędność czasu. Po odebraniu listu przez pracownika, zostaniemy o tym od razu poinformowani, a jeśli zajdzie taka konieczność – dokument zostanie zeskanowany i dostarczony na naszą skrzynkę mailową. To szczególnie istotne, jeśli spotkamy się z sytuacją, że mamy ograniczony czas na udzielenie odpowiedzi.