Odfrankowienie kredytu

Osoby, które dziś muszą zmagać się z bardzo wysokimi ratami za kredyt zaciągnięty we frankach, czują się pokrzywdzone i domagają się odfrankowienia kredytu. Czy to w ogóle możliwe? W jaki sposób walczyć o odfrankowienie kredytu  lub o spłatę kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy? Do kogo się zgłosić i jak walczyć o swoją lepszą przyszłość bez tak ogromnego obciążenia? Zapraszamy do lektury!

Odfrankowienie kredytu

Odfrankowienie kredytu należy do najbardziej powszechnych form pomocy, która udziela jest frankowiczom. Oczywiście, chociaż jest to forma najpopularniejsza, wcale nie oznacza, że jest bardzo prosta. Wręcz przeciwnie. Wszystko co wiąże się z kredytami frankowymi i pomocą dla frankowiczów, z góry nie jest proste. Wymaga wiele wysiłku, wiele wiedzy i chęci. Bez dobrej kancelarii prawnej szanse na odfrankowienie kredytu są bardzo znikome.

Najczęściej odfrankowienie kredytu możliwe jest w sytuacji, kiedy udzielane były kredyty indeksowe, które stanowią większość. Kredytów takich udzielało wiele banków i instytucji finansowych. Zalicza się do nich np. ING Bank Sląski, Getin Noble Bank, Millenium Bank, mBank, Eurobank, Polbank i wiele, wiele innych.

Współpraca z dobrą kancelarią

Największą pomoc dla frankowiczów niosą doświadczone kancelarie prawne. To one kompleksowo zajmują się ich sprawami, doprowadzając do tego, że sądy zaczynają przychylniej patrzyć na pomoc frankowiczom. Osoby poszkodowane przez system bankowy, mogą dochodzić swoich praw – nie jest prawdą, że zupełnie niczego nie można zrobić. Jednakże, potrzebne jest doświadczenie i cierpliwość. Kancelarie zajmujące się pomocą dla frankowiczów, działając zgodnie z literą obowiązującego prawa, potrafią doprowadzić do korzystnych dla pokrzywdzonych wyroków, z czym już mogliśmy się spotkać.

Frankowicze, a wiec osoby posiadające kredyty w CHF, bardzo często mogą słyszeć, że w ich sytuacji już nic nie można zrobić. Sprawy nie ułatwia również rząd, który nie przygotował przez wiele lat ustawy frankowej, która mogłaby rozwiązać wiele problemów. Wielu frankowiczom wydawało się, że zostali pozostawieni sami sobie. Jest jednak inaczej. wiele kancelarii wyspecjalizowało się w prowadzeniu sporów z bankami i robią to naprawdę bardzo skutecznie!

Czy wygrana z bankiem jest możliwa?

Chociaż wiele osób było sceptycznych, to okazuje się, że tak – wygrana z bankiem jest możliwa! Pojawia się coraz więcej postępowań sądowych, które są zakończone pozytywnymi orzeczeniami dla frankowiczów. Dzięki pomocy profesjonalistów, pokrzywdzeni frankowicze mogą domagać się sprawiedliwości i dochodzić swoich praw. Bardzo często przez rozpoczęciem bitwy o swoje prawa frankowicze słyszą, że to nie ma sensu bo:

  • sprawa będzie toczyć się latami,
  • prawnicy sprawią, że pozbędziemy się pieniędzy, których zresztą i tak nie mamy,
  • wygrana z takim gigantem jak bank nie jest możliwa,
  • sprawy w sądach nie są przyjemne i nie warto tego robić.

Tymczasem okazuje się, że osoby, które odważą się na walkę z bankiem z pomocą dobrej kancelarii prawnej, mogą liczyć na ofrankowienie kredytu. Jest to przede wszystkim zasługa prawników, którzy bardzo skrupulatnie podchodzą do tego typu spraw, dokładnie analizując każdą część zawartej z bakiem umowy. Zapewniają także kompleksowe wsparcie na całej drodze walki o swoje prawa. A co z płatnościami? Najczęściej dobre kancelarie analizują dokumenty bezpłatnie i oszacowują możliwości. Płatności naliczane są indywidualnie, ponieważ każda umowa jest inna.

Jeżeli jesteś frankowiczem w trudnej sytuacji, jeżeli denerwuje Cię, że regularnie spłacasz kredyt, a zadłużenie się nie zmniejsza (a może nawet rośnie), nie czekaj już ani chwili dłużej. Są ludzie, którzy chcą pomóc, a przede wszystkim potrafią to robić! Skorzystaj z ich pomocy i doświadczenia, a przekonasz się, że ro co do tej pory było niemożliwe, może okazać się jak najbardziej realne. Walcz o swoje prawa – one naprawdę ci się należą! Chociaż spróbuj…