Kupujesz perfumy Paco Rabanne i innych znanych marek? Sprawdź czy są bezpieczne dla Twojej skóry!

Każdy wie, do czego służą perfumy. Ich głównym zadaniem jest nadawanie zapachu naszym ciałom, na co dzień oraz podczas wyjątkowych okazji. Należy jednak wiedzieć, że wybrany przez nas zapach nie może być dla nas drażniący, a także nie może źle wpływać na kondycję naszej skóry. Jeżeli odpowiednio dobierzemy zapach perfum, sporo zyska na tym nie tylko nasze samopoczucie, ale i zdrowie naszej skóry. Perfumy muszą pasować do naszego sposobu bycia i charakteru, dlatego najważniejsze jest to, by wybierać te produkty, które najbardziej się nam podobają.

Nasza decyzja musi być całkowicie świadoma…

Jako, że bardzo często nie mamy pojęcia o tym, co oznacza hasło – dobre perfumy, mamy sporo problemów, aby wybierać te najlepsze. Zwykle sięgamy zatem po te produkty, które zdobią nazwy najbardziej znanych firm. Wystarczy zatem, że możliwością staje się dla nas kupno perfum Paco Rabanne https://indizio.pl/pl/producer/Paco-Rabanne/490 w dobrej cenie uznajemy wówczas, że to doskonała opcja. Okazuje się jednak, że nawet w wypadku kosmetyków premium, nieodpowiedni dobór może spowodować podrażnienia i zaczerwienienia na skórze. Perfumy nie mogą prowadzić do jakichkolwiek skórnych reakcji. Zanim podejdziemy do wyboru, musimy sprawdzić to, jakiego typu jest nasza skóra, gdyż będzie to miało nie tylko przełożenie na dopasowanie odpowiedniego zapachu, ale też produktu, który okaże się bezpieczny dla naszej skóry.

Chociaż nuty zapachowe to bardzo istotny aspekt perfum, jest to dość indywidualna kwestia. Koniecznie dopilnujmy tego, aby dany zapach w pełni się nam podobał, stąd wybór pod wpływem chwili nie będzie wskazany. Najlepiej jeśli spryskamy za pomocą testera swój nadgarstek i pozwolimy na to, by zapach zdążył się rozwinąć. Kolejne nuty zapachowe będą aktywować się po pewnym czasie, natomiast wchodzą one też w reakcje z naszym potem. Dodatkowo, warto wiedzieć, że to jedyny sposób, aby odkryć ich realny zapach.            

Jakie perfumy będą odpowiednie dla poszczególnych typów skóry?

Dla skóry suchej

Sucha skóra będzie szorstka, matowa, delikatna i ma jasną Barawę, ale bywa też pozbawiona elastyczności. Naskórek jest tu wyjątkowo cienki, dlatego też zdolność regeneracji jest obniżona. Nieodpowiedni dobór perfum dla skóry tego rodzaju, to ryzyko jej łuszczenia się i szybszego starzenia. Warto sięgać po te, które mają niską zawartość alkoholu. Unikamy zatem wód kolońskich i wód perfumowanych, a wybierajmy wody toaletowe. Pamiętajmy, aby zadbać też o nawilżenie skóry. Lato to okres, kiedy powinniśmy nie używać ciężkich perfum, ponieważ słoneczne promieniowanie może powodować wówczas zaczerwienienia.

Dla skóry tłustej

Tłusta skóra zwykle posiada swoją warstwę ochronną, dlatego jest świetnie zabezpieczona przed wnikaniem w nią substancji chemicznych. Co więcej, jest ona również odporna na wszelkiego typu podrażnienia, a regeneruje się bardzo szybko. Każdy kto posiada tłustą skórę, może korzystać z klasycznych perfum oraz wód perfumowanych. Pamiętajmy jednak, że to skóra, która dość mocno będzie eksponować zapachy, dlatego ostrożnie dobierajmy aromaty, gdyż te mogą okazać się drażniące.

Dla skóry normalnej

Osoby o skórze normalnej, mają najmniejszy problem, ponieważ w ogóle nie muszą ograniczać się do żadnego typu kosmetyków. Jedynie o czym warto pamiętać, to aby nie stosować perfum przed wyjściem na plaże oraz na solarium. Nie kierujmy się tym, że na naszych znajomych konkretne perfumy pachniały dobrze, ponieważ może nas to bardzo zmylić. Każdy z nas posiada swój indywidualnych zapach, a co za tym idzie – końcowa woń perfum to połączenie ich zapachu, z naturalnym zapachem danego człowieka. Wyjaśnia to sytuację, w której produkt z jednego flakonika, zupełnie inaczej pachnie na różnych osobach.