Alfa Romeo w wynajmie długoterminowym – dowiedz się, komu opłaca się takie rozwiązanie oraz jakie są tego plusy i minusy!

Nie da się ukryć tego, że kupno samochodu wiąże się z dość wygórowanym wydatkiem. Często konieczne jest sięgnięcie po swoje wszystkie oszczędności, a nawet i kredyt. Można jednak zdecydować się też na bardziej opłacalne opcje, które nie sprawią, że zawartość naszego portfela kompletnie zniknie. Będzie to chociażby wynajem długoterminowy, o którym warto się co nieco dowiedzieć.

Dla prawidłowego rozwoju firmy i pozyskiwania przez nią nowych klientów, konieczne jest pozyskanie pojazdów oraz różnych maszyn i urządzeń. Stąd, kiedy interesuje nas np. Alfa Romeo wynajem długoterminowy okaże się jednym z korzystniejszych rozwiązań. Będzie to szczególnie opłacalne, kiedy nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki, a także nie mamy szans na uzyskanie kredytu. Warto poznać wady i zalety tej opcji oraz dowiedzieć się, w jakiej sytuacji będzie to wyjście szczególnie opłacalne.

Dla kogo jest opłacalny długoterminowy najem?

Długoterminowy wynajem samochodów to najbardziej korzystna opcja, kiedy potrzebujemy pojazdu, jednak nie zamierzamy go bardzo mocno eksploatować. Najczęściej decydują się na tę opcję firmy, które pragną rozbudować lub rozpocząć działanie własnej floty samochodów i potrzebują atrakcyjnej metody finansowania. Co więcej, możliwe jest także pozyskanie różnych specjalistycznych sprzętów do prawidłowego funkcjonowania działalności gospodarczej.

Wynajem długoterminowy i jego największe zalety

Należy zacząć od tego iż, comiesięczna opłata dotyczą wynajmu długoterminowego pojazdów prawie zawsze okaże się niższa od leasingowe raty. W wypadku wielu firm finansujących, opłata ta będzie także obejmować wiele ciekawych, dodatkowych usług, a będzie to chociażby kompleksowe serwisowanie samochodów. Przedsiębiorcy bardzo doceniają to rozwiązanie z uwagi na fakt, iż opłatę dotyczą wynajmu można uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu firmy, co przekłada się na spore korzyści podatkowe. Co więcej, jest to nie tylko opcja dla dużych firm. Często mogą z tego rozwiązania skorzystać także mniejsze przedsiębiorstwa, a także osoby prywatne.

Jakie minusy posiada długoterminowy najem aut?

Pamiętajmy o tym, że wypożyczalnia może nałożyć na nas pewien limit, w postaci maksymalnej liczby kilometrów, które możemy przejechać w danym okresie. Warto wybierać takie firmy, które nie korzystają z opcji tzw. kilometrówki. Jeżeli zdecydujemy się na skrócenie umowy, musimy liczyć się z tym, że spotkają nas pewne dodatkowe opłaty.

Ponadto, o pojazd w wynajmie długoterminowym musimy odpowiedni dbać, a klient musi go oddać firmie w stanie niemal idealnym. To klient odpowiada za wszelkie uszkodzenia oraz usterki, które mogły powstać w wyniku nieodpowiedniego użytkowania pojazdu. Należy pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie czytać wszystkie postanowienia umowy, aby nie narażać się na konsekwencje, które mogą być bardzo krzywdzące dla naszego portfela.